•    

Tarihçe

    Valide Tayfun Spor Kulübü… Üsküdar’ın Valide-i Atik mahallesinde futbola meraklı gençlerle ortaya çıkmış bir kulüp. 1970’lerde düzenlenen ve merakla takip edilen Coco Cola turnuvasının favorisi olan kulübümüz bu günlerine kolay gelmedi. 

    O zamanların tek derdi geçim sıkıntısı olduğu için futbol çok ekstra bir olaydı. Doğal olarak insanlarda futbolu lüks olarak görüyordu. Ama mahallesini en iyi şekilde temsil etmek için fedakarlık yapan gençler bu işin peşini bırakmadı. Kulüp binası tarafından mahalledeki kıraathaneyi kullanan kulüp antrenmanlarına Haydarpaşadaki toprak sahada devam ediyordu. O zamanın en iyileri arasında gösterilen takımımıza dışarıdan oynamak için çok talep vardı. Profesyonel liglere verilen oyuncuların sayısı artınca kulüp artık bir devir atlamak ve daha iyi yerlerde olabilmek için Türkiye Futbol Federasyonuna 1995 yılında “Amatör Futbol Kulübü” olabilmek için tescil başvurusunda bulundu. Ekibimizin renkleri lacivert-beyaz olarak belirlenirken formasını tasarım olarak “ ÇUBUKLU FORMA” olarak benimsedi. 1995 yılında tescilli bir kulüp olduktan sonra başkanlığa seçilen ve görevine hala devam eden başkan Mustafa GÜRLÜ’nün yaptığı girişimler ile halı saha ve kulüp binası sahibi olan kulüp yerleşik bir düzene geçmiştir.

    Tesisin yapılması ile birlikte altyapılarını oluşturan ve bir düzene giren kulübümüz aynı sistem ve mentaliteyle çalışmalarına devam etmektedir. 

    A Futbol Takımı şuan 1.Amatör Ligde mücadele ederken, en büyük başarısını 2008 yılında Süper Amatör Lige yükselerek yaşamıştır. Aynı sezon Üsküdar Belediyesi Katibim Turnuvasında Üsküdar ikincisi olmuştur. 

    Daha sonraki yıllarda 1.Amatör Ligde kalan ekibimiz 2014 yılında son maçta şampiyonluk fırsatını kaçırıp Süper Amatör Lige çıkamamış, 2015 yılında ise bir kez daha Üsküdar Belediyesi Katibim Turnuvasında ikinci olmuştur.